Головна » 2016 » Квітень » 4 » Заступник міністра відзначив черкаських медиків у питанні допомоги АТОвцям
16:00
Заступник міністра відзначив черкаських медиків у питанні допомоги АТОвцям

 

атовці
 

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський взяв участь у засіданні колегії управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації. За результатами рейтингової оцінки стану здоров’я населення, доступності та якості медичної допомоги, профілактичної роботи, ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я медична галузь регіону торік посіла 8 місце серед всіх областей, − про це повідомляє прес-служба ОДА.

Віктор Шафранський наголосив на важливості розвитку первинної ланки та сімейної медицини як основи надання медичної допомоги у переважній більшості європейських держав. Адже можливість кожного пересічного громадянина звернутися до сімейного лікаря і отримати кваліфіковану медичну допомогу,пролікуватися є найефективнішою методикою в медицині.

– Хочу особисто подякувати управлінню та головному лікарю обласного госпіталю Сергію Задорожному за добре налагоджену роботу щодо медико-психологічної реабілітації учасників АТО, – сказав Шафранський .

він перелічив і недоліки в медичній системі краю. Серед них потреба оптимізації ліжкового фонду, адже кошти, виділені на галузь, використовуються нераціонально – на опалення, освітлення, харчування, тобто утримання ліжок, кількість яких перевищує норму. Крім того, заступник міністра наголосив на потребі оснащення Центру швидкої медичної допомоги, виділення для нього сучасного приміщення.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Михайло Лобас пообіцяв, що особливу увагу цьогоріч приділять розвитку первинної ланки меддопомоги, оптимізації ліжкового фонду, відкриттю центрів психолого-медико-педагогічної служби. Серед планів і придбання 12-ти стаціонарних та одного мобільного флюорографу.

У шести обласних лікарняних закладах плануємо запровадити електронну систему "Лікар Еліс" за рахунок залучення 10 млн гри. з Фонду регіонального розвитку області. Завдяки цій системі можна буде ефективно та швидко промоніторити роботу медичних установ та сімейних лікарів, – розповів Михайло Лобас. Крім того, якщо вдасться залучити необхідні кошти, то у другому півріччі зможемо здати в експлуатацію перинатальний центр.

Щоправда, досі лишається невирішеною низка проблемних питань у цій галузі. Так, упродовж останніх двох років область не має можливості закупити необхідну вакцину. Також необхідні кошти для придбання ангіографів для діагностування та лікування серцево-судинних захворювань в обласному кардіологічному центрі, обласній лікарні та Уманській лікарні.

За матеріалами видання «Інфоміст».  

Категорія: Місто |
Всього коментарів: 0
avatar